Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 28.05.2020 05:38

​​Vazhdon shkëlqimi i karateistëve të Klubit “Sharri”

Prishtinë | 22/04/2019 19:05

Në garat e karatesë "Shpresat e Kosovës", të mbajtura në Suharekë, klubi i karatesë nga Ferizaj “Sharri”, ka dal klubi më i suksesshëm.

Në mesin e 32 klubeve pjesëmarrëse në gara, “Sharri” ishte më i miri, ku karateistët e këtij klubi kanë fituar 11 medalje të arta, 6 të argjendta dhe 7 të bronzta.

Kurse, në turneun ndërkombëtar të karatesë “Ulqini open 2019”, i mbajtur më 15 prill, në mesin e 900 garuesve, “Sharri” ka arritur të fitojë 17 medalje, raporton KosovaPress.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress