Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 22.02.2020 11:18

​Vettel pas një viti triumfon në F1

Prishtinë | 22/09/2019 16:31

Më në fund rikthehet Sebastian Vettel.

Gjermani është rikthyer tek fitorja pas një viti falë një strategjie perfektë qe e ka lejuar të parakalojë shokun e tij të skuadrës, Charles Leclerc dhe rivalin Lewis Hamilton.

Katër herë kampioni i botës është mbrojtur mjaft mirë më pas nga sulmet e kundërshtarëve të tij dhe shokun të skuadrës, i cili ka përfunduar i dytë në fund të garës.

Ndërsa vendin e tretë e ka zënë Verstappen me veturën e tij të Red Bull, i cili ka lënë mbrapa Hamilton./KosovaPress/

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress