Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 04.06.2020 08:50

​Vonohet në stërvitje, Dortmund dënon Sanchon

Prishtinë | 21/10/2019 13:50

Ylli i Dortmundit, Jadon Sancho nuk është grumbulluar për ndeshjen e fundit ndaj Borussia Monchengladbach.

Sancho shkoi me vonesë në stërvitje dhe nuk ka treguar arsyen.

Klubi gjerman vendosi ta dënojë me 100 euro yllin anglez dhe trajneri të mos e grumbullojë për ndeshjen e djeshme, transmeton KosovaPress.

Sancho këtë sezon është në formë shumë të mirë pasi po luan në kombëtaren e Anglisë, ndërsa në Bundesligë ka shënuar tri gola dhe ka bërë gjashtë asistime.

Për anglezin ka shfaqur interesim United, të cilët janë të gatshëm të paguajnë 100 milionë euro.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress