Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 21.09.2020 08:56

​Zvicra publikon listën, ftohen vetëm dy shqiptarë

Prishtinë | 08/11/2019 15:21

Zvicra ka publikuar listën me futbollistët e ftuar për ndeshjet e muajit nëntor.

Ata do të përballen me Gjeorgjinë më 15 nëntor, ndërsa tri ditë më vonë do të luajnë kundër Gjibraltarit.

Pjesë e futbollistëve të ftuar nga përzgjedhësi i Zvicrës janë vetëm dy shqiptarë, Granit Xhaka dhe Albian Ajeti.

Kujtojmë që kohë më parë pjesë e formacionit të Zvicrës ishin 5 lojtarë nga Shqipëria e Kosova të cilët mbanin barrën kryesore në ndeshjet e kombëtares zvicerane./KosovaPress/


Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress