Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 10.07.2020 07:37

​“Bashtova Festival”, festë në mes natyrës spektakolare

| 29/08/2019 09:59

“Bashtova Festival” do të dhurojë për tri netë muzikën më të bukur në magjinë e natyrës në Kalanë e Bashtovës në Shqipëri.

Me ftesën për të mos humbur këtë event, kryeministri Edi Rama theksoi se nga dita e nesërme ky festival do të ofrojë për pushuesit e vizitorët muzikën më të mirë dhe aktivitete të tjera në natyrën spektakolare të zonës.

“Mirëmëngjesi dhe me ftesën për të mos humbur Festivalin e Bashtovës që nga 30 gushti do të ofrojë për pushuesit e vizitorët 3 ditë të mbushura me muzikën më të mirë e plot aktivitete të tjera në natyrën spektakolare të zonës, ju uroj një ditë të mbarë”, tha Rama.

Më tepër se 15 artistë të njohur nga Kosova dhe Shqipëria do të mblidhen nesër në Bashtovë për të performuar në netët e bukura të këtij festivali.

Ky festival është i ndërtuar me fokus mjedisin dhe trashëgiminë e synon të ofrojë shkëputje për tri ditë nga jeta dinamike urbane.

Në Kalanë e lashtë të Bashtovës do të performojnë artistë të veçantë të muzikës shqiptare, e ndër ta edhe Dren Abazi, grupi “Asgjë Sikur Dielli”, Shpat Deda e Genc Salihu.

“Bashtova Festival 2019” do të mbahet nga 30 gushti deri më 1 shtator.

Loading...

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress