Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Diel, 05.02.2023 09:17

​Përurohet shtegu "Panorama" në Prizren

Prishtinë | 18/11/2019 07:28

Komuna e Prizrenit sot përuron shtegun e ri Via Ferrata "Panorama" në Prizren, e cila gjendet në lokacionin e Grykës së Lumbardhit 4.5 km nga qendra e qytetit.

Prezentë në përurimin e këtij shtegu do të jenë kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, drejtoresha e Zyrës Zvicerane për Zhvillim dhe Bashkëpunim - SDC, Katharina Stocker, kryetari i SHB Sharri, Sadik Shporta dhe të ftuar të tjerë.

Ky shteg është produkti më i ri turistik i Prizrenit, i cili është realizuar në bashkëpunim mes Komunës së Prizrenit, PPSE Swisscontact dhe SHB Sharri përmes projektit "Promovimi i Punësimit në Sektorin Privat".

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress