Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Martë, 28.09.2021 04:09

​Përfundon fushat zgjedhore

Prishtinë | 05/10/2019 00:07

Ka përfunduar fushata zgjedhore për zgjedhjet parlamentare që mbahen më 6 tetor në Kosovë.

Partitë politike për 10 ditë kanë prezantuar ofertat e tyre para simpatizantëve të partive të tyre dhe të gjithë qytetarëve të Kosovës.

Në zgjedhjet e së dielës marrin pjesë 25 subjekte politike, të cilat garojnë për 120 vende në Kuvendin e Kosovës.

Fushata 10-ditshe ka kaluar pa ndonjë ekses. Rivalët politikë kanë dërguar akuza dhe kundër akuza ndaj njëri tjetrit, duke shpalosur edhe ofertën e tyre qeverisëse.

Temat:
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress